1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

     Dzień Czystego Powietrza jest obchodzony 14 listopada każdego roku. Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę ludzi na jakość powietrza, którym oddychamy. Nasza społeczność szkolna ten dzień obchodziła 22 listopada.

      O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu, nie trzeba nikogo przekonywać. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Niestety, największym wrogiem czystego powietrza jest smog. Główną przyczyną jego powstawania jest niska emisja, czyli m.in. spaliny wydobywające się z kominów nieocieplonych domów jednorodzinnych. I w związku z tym postanowiliśmy wziąć udział w proekologicznej akcji i zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Dnia Czystego Powietrza. Celem naszej akcji było kształtowanie świadomości zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami atmosfery oraz odpowiedzialności za stan powietrza wokół nas.

 

      W klasach 1-3 została przeprowadzona pogadanka na temat zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. "Jak dbać o czyste powietrze”, a na koniec mieli za zadanie wykonać quiz dotyczący czystego powietrza. Bardzo się cieszymy, ponieważ nasi młodsi uczniowie quiz zaliczyli na sto procent i każdy został Prawdziwym Przyjacielem Ziemi. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość obejrzenia doświadczeń zaprezentowanych przez starszych uczniów w nowoczesnej Ekopracowni .

     W klasach 4-8 zostały wykonane  ulotki wyjaśniające, co to jest Dzień Czystego Powietrza, jak dbać o czyste powietrze oraz transparenty z hasłami dotyczącymi tego problemu. Finałem naszej akcji był wspólny  happening, podczas którego klasy prezentowały swoje hasła :” Świat zadymiony ma same złe strony, „Nie pal śmieci, „ Stop smog” itp. Kolorowym i głośnym korowodem przeszliśmy po okolicy  i rozdawaliśmy nasze ulotki.

     Ogromne zaangażowanie uczniów, a także ciekawy sposób przeprowadzenia zajęć w szkole spowodowały, że ten dzień na długo pozostanie w naszej  pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

https://drive.google.com/file/d/1h9tyQvKzr9lfdDKbLDaEVLFXevtWYMug/view?usp=sharing

 

Joomla templates by a4joomla