1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Zdrowe śniadanie

     Wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe, miały zapał do nauki, lepiej koncentrowały się na zajęciach oraz miały energię do zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.

     Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Na lekcjach uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania. Wiedzą już, jaką rolę odgrywają warzywa i owoce w codziennej diecie. Z zapałem ozdabiają swoje sale lekcyjne pracami plastycznymi przedstawiającymi owoce i warzywa, śpiewają piosenki, bawią się w „Sałatkę owocową”.

     Zachęcamy uczniów klas I-III we współpracy z rodzicami do przygotowywania zdrowego drugiego śniadania, które dzieci spożywają w szkole. Dzieci wiedzą, że warto wybrać owoce, warzywa, produkty nabiałowe zamiast niezdrowych przekąsek. Wspólne klasowe śniadania stały się tradycją.

 

 

Joomla templates by a4joomla