1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

„Zdrowo jem, więcej wiem”

     Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzonego przez Fundację BOŚ. Projekt objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama,  Pani Agata Kornahauser-Duda. Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Powstał w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym..

    Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym aspektem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

     Jesienny etap projektu dotyczy owoców i warzyw oraz sportu. Do wykonania jest 6 zadań, na które składają się lekcje, konkursy, forum zdrowia dla rodziców i promocja zdobytej wiedzy przez uczniów.

      Zapraszamy do współpracy Rodziców.

    Zamysłem twórców projektu jest kształcenie rodziców jako osób, od których zależy styl życia rodziny. Chociaż udział w projekcie ma charakter rywalizacji, jednak najcenniejszą nagrodą dla wszystkich uczestników jest możliwość zmiany stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny.

 

 

Joomla templates by a4joomla