1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Jasełka pt. ,,W poszukiwaniu Miłości Maleńkiej"

     Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką wychowawców. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2022 r. w pięknie udekorowanej sali zebrali się: Dyrektor, przybyli goście, nauczyciele, uczniowie, dzieci oddziału przedszkolnego. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy klasy V, VIa, VIb ,a także chór szkolny pod przewodnictwem p. Mariusza Gajdy.

 

    Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Uczniowie przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, dziennikarka, uczeń, rodzina, aniołowie,  dresiarze jako Trzej Królowie, młodzież, diabeł i komentator. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia ukazująca narodziny Jezuska przeplatana była kolędami i pastorałkami.

    Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Finałem przedstawienia było zaprezentowanie  świątecznego układu tanecznego wykonanego przez uczennice klas V i VI. pt. „Jingle Bells”

     Na zakończenie zgromadzeni  wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora. Rozdane zostały nagrody w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną, a także zostały rozdane kartki Bożonarodzeniowe dla koleżanek, kolegów i nauczycieli wykonane przez naszych uczniów. Organizatorami Poczty Świątecznej była klasa VIa. 


Joomla templates by a4joomla