1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Woli Gułowskiej

       11.05.2022 r. do naszej szkoły przyjechali dwoma wozami strażackimi wyjątkowi goście – druhowie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Gułowskiej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy strażaka, a także zapoznanie z podstawowymi elementami bezpieczeństwa podczas wypadków i pożarów.

     Dzieci przedszkolne i uczniów klasy I -VI przywitał druh Marcin Stempniak, który opowiadał o trudnej i często niebezpiecznej pracy strażaków oraz o zagrożeniach pożarowych, które mogą występować w okolicy. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów domów i zabudowań gospodarczych, zagrożeń wynikających z wypalaniem łąk/paleniem lasów, zatruciem czadem,  strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy medycznej w katastrofach czy klęskach żywiołowych, usuwają gniazda szerszeni, pszczół i os, ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństw i pomagają zwierzętom, często narażając własne życie.

       Strażacy prezentował sprzęt i akcesoria będące na wyposażeniu wozów strażackich. Ponadto umożliwili dzieciom ubranie strażackich hełmów, pokazali sprzęt pożarniczy oraz sprzęt pierwszej pomocy. Uczniowie mogli wsiąść do wozu strażackiego i obejrzeć jego wyposażenie, brać udział  w instruktażu. W trakcie spotkania uczniowie w skupieniu słuchali opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Strażacy szybko opuścili spotkanie, gdyż dostali nagłe wezwanie. 

      Społeczność szkolna dziękuje naszym dzielnym Strażakom za przyjazd  i życzy bezpiecznej służby  i zawsze szczęśliwych powrotów.

 

 

Joomla templates by a4joomla