1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

W kręgu tradycji wielkanocnych

     Pierwsze oznaki wiosny zwiastują wyjątkowy czas w roku - Święta Wielkanocne. To najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy przedstawicielki środowiska lokalnego, panią Alfredę Gątarz – członkinię KGW w Woli Głowskiej oraz panią Mariannę Mioduchowską – artystkę ludową, wykonującą przepiękne prace szydełkowe. Zaproszone panie przybliżyły tradycje i zwyczaje z dawnych lat związane z Wielkanocą, a kultywowane w naszym regionie.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI ZE SPOTKANIA:

https://www.youtube.com/watch?v=uCSP4xTfhVM

     Obył się pokaz barwienia jaj w wywarze z cebuli, ozdabianie jajek, układanie gałązek, bazi i kwiatków w palmę. W części warsztatowej spotkania dzieci z wielkim zaangażowaniem próbowały swoich sił szydełkując, robiąc palmy, dekorując pisanki. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły zaproszonym gościom i wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Było wiosennie, kolorowo i uroczyście.

     W klasach edukacji wczesnoszkolnej również trwały ożywione przygotowania: ozdabialiśmy pisanki, zajączki, robiliśmy stroiki, kartki z życzeniami, a także wykonaliśmy piękne kwiaty z bibuły. Te niecodzienne zajęcia pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

Joomla templates by a4joomla