1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

 Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

 

Danuta Wawiłow „Kałużyści i inne wiersze”

     Zbiór wesołych i zabawnych wierszy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ich autorka - Danuta Wawiłow to pisarka literatury dziecięcej, poetka i prozaiczka. Jej utwory na stałe weszły do kanonu literatury dziecięcej. Cykl „Poeci dla dzieci” to wybór wierszy dla najmłodszych popularnych, współczesnych autorek literatury dziecięcej. Prezentowane wiersze są odzwierciedleniem świata dziecięcych wyobrażeń. Zabawne i pouczające kompozycje zostały opatrzone barwnymi, korespondującymi z tekstem ilustracjami.

Katia Brandis „Woodwalkers. Przemiana Caraga”

     „Woodwalkers” to seria książek fantasy skierowana do młodzieży. Głównymi bohaterami cyklu są tajemnicze młode istoty- przemieńcy, którzy opuszczają swój świat, by zadomowić się wśród ludzi. „Przemiana Caraga” to pierwsza część serii poświęcona enigmatycznemu Caragowi. Pewnego burzliwego dnia opuszcza las, w którym dotychczas mieszkał, i zaczyna żyć wśród ludzi. Ci jednak nie do końca go rozumieją- nie wiedzą kim jest i sądzą, że po prostu stracił pamięć...

 

 

Beata Jacewicz, Zofia Kaliska „Zabawmy się w teatr. Scenariusze na szkolne akademie”

      Książka prezentuje scenariusze inscenizacji przedstawień szkolnych, przeznaczone dla przedszkoli oraz szkół podstawowych. Nie tylko są one przyjemną formą rozrywki dla dzieci, ale pełnią też funkcję edukacyjną. Uczestnictwo w warsztatach teatralnych lub choćby w szkolnych przedstawieniach z okazji różnych uroczystości inspiruje dzieci do pozytywnego działania, wyzwala pasje tworzenia, rozwija społecznie, daje poczucie własnej wartości i pewności siebie, uczy trudnej sztuki wystąpień publicznych. Książka zawiera scenariusze: Dzień Nauczyciela, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Zima, Wiosna, Lato, Jesień, Noworoczna Szopka Uczniowska, Kochajmy babcię i dziadka!, Pożegnajmy rok, Dzień Matki, Pani Wiosna, Zostaną w naszej pamięci, Na pożegnanie szkoły, Zwierzęta w ZOO, Zwierzęta w domu i na podwórku, Zwierzęta w lesie, Teatrzyk bajkowy, Teatrzyk mitologiczny.

 

Joomla templates by a4joomla